apokibunnyavatar
apokibunnyavatar apokibunnyavatar
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY class=

Respuesta :

Artemis1507
Artemis1507 Artemis1507
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 packe is better value.

Ver imagen Artemis1507
Answer Link
elikasutton
elikasutton elikasutton
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 pack has better value.

Step-by-step explanation:

To find the toilet roll price, divide by the number of rolls.

2.04 ÷ 4 = 0.51

4.68 ÷ 9 = 0.52

0.52 > 0.51

So, the 4 pack has better value.

Have a wonderful day! :)

Answer Link

Otras preguntas

the point P = (x, 1/2) lies on the unit curcle shown below. what is the value of x in the simplest form
Journalize the necessary entries (a.) that increase cash and (b.) that decrease cash. The accounts have not been closed. For a compound transaction, if an amoun
Given the following items and costs as of the balance sheet date, determine the value of Light Company's merchandise inventory. - $2,400 goods sold by Light to
Find the length (in m) of an organ pipe closed at one end that produces a fundamental frequency of 175 Hz when air temperature is 18.0°C
What are some factors that might make it hard for teens to figure out their own identities? What strategies can you use to learn more about your own goals
How many different ways are there to rearrange the letters in the word "Mississippi"?
not sur ehow to get correct answer
I need help ASAP for this question
Can somebody help with my grammar? Thanks!
which elements gain electrons more easily and why?​