briannagoodwin1 briannagoodwin1
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

A store had 4 packs of paper for $1.64. How much would it cost if you were to buy 7 packs ??

Respuesta :

kfinnegan16 kfinnegan16
  • 18-05-2021

Answer: $2.87

Step-by-step explanation:

0.41 per pack

0.41 x 7 = 2.87

Answer Link

Otras preguntas

a store mixes red fescue worth $12 per pound and chewings fescue worth $16 per pound. The mixture is to sell for $15 per pound. Find out how much of each should
How I say I want to go home in French?
Does the green tea have coffein ???
Your model locomotive is 16 inches long. It is an exact model of a locomotive that is 40 feet long. A window on the locomotive is how many times wider than a wi
Your model locomotive is 16 inches long. It is an exact model of a locomotive that is 40 feet long. A window on the locomotive is how many times wider than a wi
a store mixes red fescue worth $12 per pound and chewings fescue worth $16 per pound. The mixture is to sell for $15 per pound. Find out how much of each should
The coordinates of the vertices of ANGLE RST are R(-3,5), and S(4,5), and T(4,-2). Find the side lengths to the nearest hundredth and the angle measures to the
How I say I want to go home in French?
The coordinates of the vertices of ANGLE PQR are P(-3,3), Q(2,3), and R(-3,-4). Find the side lengths to the nearest hundredth and the angle measures to the nea
a store mixes red fescue worth $12 per pound and chewings fescue worth $16 per pound. The mixture is to sell for $15 per pound. Find out how much of each should