lguzman2025
lguzman2025 lguzman2025
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

4 pounds of sausage cost $35.84. What is the price per ounce? PLEASE HELP!!

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-05-2021

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

35.84/4=8.96

until rate is 8.96

Answer Link

Otras preguntas

recall when and where did the union Pacific and central Pacific lines meet.
Which of the following is not one of Europe’s four major ethnic groups? A. Germanic B. Latin C. Basque D. Slavic
What is 4/5 out of 60
what is another way to say 23 ten thousand
What is the y intercept of the line? Y= -7x +1
5 hundreds times 10 for unit form
What is a number between 0.08 and 0.4
The tradition of the bullfight was brought to Mexico from _____.
For any two nonzero integers, the product and quotient have the same sign. True or False
how do i write 686 49|50 as a decimal