abriltorez abriltorez
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

How much will it cost to run for 8 hours at a cost of $0.13 per
kilowatt-
hour?

Respuesta :

kelseydr0390 kelseydr0390
  • 19-05-2021
Answer: $1.04

8 times .13 = 1.04
Answer Link

Otras preguntas

Tonya bought gifts for her family that cost $25, $14, $33, and $19. She has to buy one more gift and wants her mean cost to be $25. What should she spend on the
What is a homophone?
Danny, Amira, and Tyler shared a sum of money in the ratio 6 : 4 : 3. Amira used 1/2 of her money to buy a watch that costs $30, and Danny gave 1/3 of his money
The nurse need for skills in information technology was identified by the American Association of Colleges of Nursing in ________. 1990 1998 2000 2008
define latency in your own word​
2. Simplify(1) 415a 2a(u)4x-4*+2x-3a-5b2a+b(iii)25​
Which substance is an Arrhenius acid?a. H2b.HCIc. KCId, NH,3​
which of the following is not an example of paradox​
When organisms convert forms of energy, what usually results?
The best ph for amylase to work in my investigation was ph____