Mandy and Jordan each bought some of the same notebook and the same three-ring
binder. Mandy paid $11.20 for 2 notebooks and 2 binders. Jordan paid $10.50 for 3
notebooks and 1 binder. What is the price of one of the notebooks?

Respuesta :

Answer:

$11.20 + 2 = 1122  1050 +3 = 1053 hope this help .