bethS1616 bethS1616
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate for the situation.
$5.20 for 8 cans

Respuesta :

soniccool3132 soniccool3132
  • 24-05-2021

Answer:

i think its $.55

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Marco has a collection of 38 state quarters. If 3/5 of his quarters are dated 2005, what is the approximate value of the quarters from 2005?
*****PLEASE HELP QUESTION ATTACHED*****
What are the three parts of the Cell Theory?
what is the value of the 8 in the decimal 3.872
What British document provided an important model for the Americans?
How does fermentation differ from respiration?
you leave your house at 1:00 pm to go to a wedding. the ceremony starts at 5:00 pm and is 350 miles away.you drive 65 miles per hour. will you make it to the we
Who developed a stronger telescope and was able to prove that Ptolemy's theories about the moon were wrong? A. Galileo Galilei B. Andreas Vesalius C. Francis Ba
[tex]5= x^{2} +2x[/tex] solve the equation using any method you prefer. Give imaginary roots.
Solve For Y 4y-4=-28 simplify your answer as much as possible