hfghgfhgf9513 hfghgfhgf9513
  • 19-05-2021
  • Business
contestada

Apples are selling for .15 cents per apple. The amount you buy is 823 apples, and you decide to sell those apples for .75 cents per apple. What is the total revenue for selling these apples?

Respuesta :

ewomazinoade ewomazinoade
  • 21-05-2021

Answer:

123.45 cents

Explanation:

Revenue = price per unit x quantity sold

0.15 x 823 = 123.45

Answer Link

Otras preguntas

Can you help with number 9,10,12
What can we gain from studying the prehistoric and Egyptian art that could aid us to understand events or issues today?
O que é queixa escolar?
rewrite the sentence Ms. Miller has been in the hospital for two months. -> When ...
number name of 6 ,04,57,981​
Ever since the American English has come to differ more and more from its British English cousin. Why?
The following expression has been simplified. 72r2 – 19 +592 + 20 — 2p2 1.7272 + 572 272 – 19 + 20 2.7572 +1 Which statement can be used to justify step 2? Comm
Point C is on line segment BD . Given BD=5x,BC=4x, and CD=4, determine the numerical length of BD.
Why are fractions difficult to teach and learn? Give 5 reasons.
what are advantages or disadvantages of a common law system​