johnnyroman061
johnnyroman061 johnnyroman061
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

48 oz of trail mix costs $8.16. What is the cost per ounce?​

Respuesta :

2023oliviafisher
2023oliviafisher 2023oliviafisher
  • 19-05-2021

Answer:

5.9 oz i think.

Step-by-step explanation: I divided 48 and 8.16 and got 5.882 so I rounded it to get 5.9

Answer Link

Otras preguntas

why did the intolerable acts happened??
explain it - compare 3 3/22 & 3 2/33. which is greaterI Know: Multiply the denominator by the whole number then add numerator to that. Now I have 69/66 &
why did the intolerable acts happened??
Math help! a miniproduct is the smallest possible product when multiplying a three digit number by a two digit number. Find the miniproduct using each of the di
What is the name of Fe2O3
What is 20% of $40.00 please help
A restaurant received a shipment of 42 gal of orange juice and 18 gal of cranberry juice. The juice needs to be poured into equal-sized containers. What is the
what are the three uses for geography???
What is 20% of $40.00 please help
What are the factors of 65. Like a factor tree.