beetaliya beetaliya
  • 19-05-2021
  • Mathematics
contestada

Nina purchased 4 pounds of strawberries for a total of $6.40.How much did she pay for one pound of strawberries?

Respuesta :

palhair
palhair palhair
  • 19-05-2021

Answer:

1.6$

Step-by-step explanation:

6.4/4=1.6

Answer Link

Otras preguntas

Ron is an avid reader. he has a large vocabulary because every time he comes across a word he doesn’t know, he looks it up in the dictionary. ron encounters “wa
Describe the organization of american political parties—include information regarding the impact of federalism, national committees, national chairpersons, nati
Do Hindus believe that suffering is caused by excessive attachment to things and people in the physical world.
If one side of a square 2x-1 in, what is the perimeter in terms of x
Some way stations along the Silk Road _____. belonged to nomadic herders had high population density became modern cities
Refer to the figure above. if the economy is operating at full employment when its aggregate demand curve is ad2, then a further increase in consumption and inv
Who was responsible for the development of high schools.
What is the answer for 4(1/5)
Do line plots display individual data
Who is the youngest undisputed heavyweight boxing champion of all times?