mxms95 mxms95
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

whats the better deal any why? BRAINLY

whats the better deal any why BRAINLY class=

Respuesta :

kathleenastoner
kathleenastoner kathleenastoner
  • 20-05-2021

Answer:

32 pencils for 7.00

Step-by-step explanation:

$2.40 divided by 10= .24 cents per pencil

$7.00 divided by 32= .21 (rounded) cents per pencil

Have a great day!!!!!

Hope this helps!!!!!!!

Answer Link

Otras preguntas

Given the following sets. A=(0,1,2,3)B=(a,b,c,d)C=(0,a,2,b)Find A n C.
How do I get present
Volume scale factor even more help needed.
Write9^3 *p without exponents
Put these into the correct sequence: A) Ride flies into space for the first time; B) Ride serves on the Challenger accident board; C) Ride becomes an authorRide
Describe the basis for sunnah.
"Early philosophers and naturalists used (FILL IN THE BLANK) characteristics to classify living things."
you have six friends want to go to a concert with you but you only have room for in your car for two of them to where I can get some different favoritism you ha
What volume of water has the same mass as 1.9 l of gasoline??
The length of a blue whale is approximately 3 × 104 millimeters; the length of an otter is 2 × 103 millimeters. How many times longer is the blue whale than th