larry81984 larry81984
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jason bought 3/4 of jelly beans for $12.60 how much would a pound cost Jason

Respuesta :

13YearOldDoingMath
13YearOldDoingMath 13YearOldDoingMath
  • 20-05-2021
$16.80 because $4.20 x 3 = $12.60 and $12.60 + $4.20 = $16.80
Answer Link

Otras preguntas

You are making omelets. How should you handle the eggs to keep omelets safe?
Nativist in California in the 1800s would most likely have supported who
what role does the federal reserve play in regulating the banking system?
The science department buys the equipment shown in the table. they all bought three items this year. in how many years will they have to buy all three items aga
3x-4y and 7x-y=33 System of equations
a line point has its end points at -9 and 6. find the coordinate of the midpoint of the segement
Which data can best be represented by a line chart?
the anti-federalist were greatly concerned that the proposed constitution increased the powers of the central government and lacked a bill of rights. why would
Let’s Go to Argentina Writing Assignment Instructions: For this assignment you will write sentences using the -go verbs in the present tense. You may write a: S
what value could be added to 2/15 to make the sum greater than 1/2