crgonzalez2099 crgonzalez2099
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jada bought 3 1/2 yards of fabric for $21. Hiw much did each yard cost

Respuesta :

aiyanawilliams
aiyanawilliams aiyanawilliams
  • 20-05-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Your mom

Answer Link
bmitchell790
bmitchell790 bmitchell790
  • 20-05-2021
6 dollars.

The reason why is you take 3.5 yards and divide it by what you are spending.
Answer Link

Otras preguntas

Please help soon!!!!
If f(x) = √ x + 11, what is f (20)?
20 in. 12 in, +5 in. 13 in. What is the surface area
The passage describe the different roles that myokines play throughout the body. According to the passage, the myokine IL-8 helps the body form which of the fo
Jack, a student, has applied for a job in one of the top private banks in the U.S. Jack feels securing a job with a private bank would fulfill his desire for st
the product of a number decreased by 6 and the same number increased by 3 is 10. find all numbers that satisfy this condition
Have you ever been disciplined for or the subject of an administrative order relating to conduct or practices involving any aspect of the financial services, in
Which of the following statements define drug abuse
What is the reason for heat transfer from one substance to another? A.difference in pressure B. difference in volume C. difference in
The lungs deliver a regular supply of oxygen to the blood, which is in turn circulated to most all the cells of the body. At the same time oxygen is consumed du