aprilnini
aprilnini aprilnini
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

the cost per box!! please help (will mark first answer as brainliest!)

the cost per box please help will mark first answer as brainliest class=

Respuesta :

pokemontrainer720 pokemontrainer720
  • 20-05-2021

Answer:

$1.20

Step-by-step explanation:

Just divide $3.60 by 3. If that's the price of 3 boxes, dividing it by 3 will estimate it to how much 1 box will cost.

Answer Link
igucciqueen21
igucciqueen21 igucciqueen21
  • 20-05-2021

Answer:

$1.20 per box

Step-by-step explanation:

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation -5x+x over 2 = 9
500 angstrom = ... km
What was the MOST important food for the Eastern Woodland Indians?
which of the following is monomial 2x-yz 2x+yz 2xyz^2 2+xyz
A sealed rectangular box measuring 8*6*18 contains 864 sugar cubes, each measuring 1*1*1. How many sugar cubes are touching the box?
Why is homeostasis essential for living things
(2 tens 1 one) x10 in unit form
In which sentence does the underlined adverb clause modify an adverb? Three men crossed the Atlantic Ocean (in the Double Eagle II) in 1978. The Double Eagle
another way to say sixty five hundred
find the value of 6x - 5 given that −17x -9 = 8