jeffreypittman jeffreypittman
  • 20-05-2021
  • Mathematics
contestada

John bought 25 apples for $3. Jane bought the same apples at the same price but only needed 10.

How much should Jane have to pay?

$

Respuesta :

meggiemp20
meggiemp20 meggiemp20
  • 20-05-2021

Answer:

3 ÷ 25 = 0.2

0.2 × 10

= $ 10

............

Answer Link

Otras preguntas

I need an equation that equals 18
Every year _______ species go extinct. a. 3 b. 72 c. 1000 d. 20000
Draw up an action plan to address homelessness
how were spain and portugal able to take the lead in discovering new lands
What was the main way that African American farmers got out of the debt that they incurred as sharecroppers?
what transforms carbon into diamond
What is bigger, 3/4 or 2/3
The sum of Janos' age and David's age is 34 years. Five years ago the sum of twice Janos' age and three times David's age was 61 years. What are their present a
solve the equation P=4s for s
the school band is selling pizzas for 7$ each to raise money for new uniforms the supplier charges 100 plus 4 per pizza make an inequality that can be solved to