hypethewierdo1
hypethewierdo1 hypethewierdo1
  • 16-06-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 muffins cost $27, how much would 2 muffins cost?​

Respuesta :

fancypanda16
fancypanda16 fancypanda16
  • 16-06-2021
2 muffins would be $4.5
Answer Link

Otras preguntas

The main excretory organs of insects and spiders are
What acceleration is produced by a force of 2000 N and 1000 kilogram car
How would you describe the NC peace party
On Monday, it rained 1 1/4 inches. On Tuesday it rained 3/5 inch. How much more did it rain on Monday than on Tuesday.
a rectangular prism is 11 3/5 meters long and 9 meters wide and 12 1/2 meters high what is the volume in cubic meters of the prism
A Muslim girl who is kept at home while her brothers go to school, and who is taught by her mother to keep her hair covered by a scarf or other form of wrapped
French explorers searched which of the following rivers: Hudson and Mississippi Mississppi and St. Lawrence Arkansas and St. Lawrence Hudson and St. Lawtence
A robot can complete 8 tasks in 5/6 hour. What is the unit rate for hours per task?
#10. Would I do 3length•1width•2height?
The Indus River Civilization is also called the Harappan Civilization because Harappa was ?