kevin2009velasquez
kevin2009velasquez kevin2009velasquez
  • 16-06-2021
  • Mathematics
contestada

Kevin paid $2.52 for 6 juice boxes. How much should Kevin expect to pay for 18 juice boxes?

Respuesta :

jburk4126 jburk4126
  • 16-06-2021

Answer:

7.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
abnert abnert
  • 16-06-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation: you multiply the cost x the amout it costs

Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is equivalent to 13 miles per gallon? twenty-six miles over two gallons : two gallons over twenty-six miles thirty-nine miles over four gallons
Select the correct text in the passage. Based on your knowledge of word parts, which sentence uses the word partition correctly? 1. Richard pulled his partition
Legislative Branch - What do the different members of Congress get paid? What other benefits do they receive as part of the job?
How do governments gather support for a war effort on the home front?
One way in which the conquest of Manchuria by the Japanese (1931) and the annexation of Czechoslovakia by Germany (1939) are similar is that these actions
what are the two ways in which religion shapes public opinion on domestic policy issues?
Please help ASAP! I need this and i am so confused!
One reason the Renaissance began in Italy was that Italian city-states (1) defeated the Spanish Armada (2) were unified as a nation under the Pope (3) were
x^2 + 14x + 45 = 0 Factor and solve
On several occasions, the parties have asked (Dwight Eisenhower - WWII) or wanted (Colin Powell - Persian Gulf War) the same person as their presidential candid