felishafogle felishafogle
  • 16-06-2021
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41.
Which equation would help determine the cost of 4 erasers?
Choose 1 answer:
4
$4.41
2
3
4
$4.41
4
$4.41

Respuesta :

958559 958559
  • 16-06-2021
Y=1.47x

X is the number of erasers bought
Answer Link

Otras preguntas

Equations fractions Pls help under 20 mins help needed Will give the Brainliest too Pls do step-by-step and answer Question 2= 2/9x + 4 What does x=? | |
you ask your father for additional allowance for the excursion.​
5) Chewing was the most popular form of tobacco use until about 1900, but by 1920, the most popular form was:
Can someone plz help me on this question I will give brainiest Plz I will give 15 points
I don't understand this question can someone help me with this please, please explain!! and thank you for the help!! If u dont know try your best. Please do it
This word means "at the time of." wenn als wann
Brice brought two 2-liter bottles of sport drink to serve at basketball practice. How many 100-milliliter servings of sport drink did Brice bring? A
What is the equation of the translated function, g(x), if f(x) = x2? g(x) = (x – 4)2 6 g(x) = (x 6)2 – 4 g(x) = (x – 6)2 – 4 g(x) = (x 4)2 6.
Since the features and functions of complex products like CRM or ERP are not easy to identify, ________ is a major task when implementing enterprise systems.
Which answer choices correctly compare f and g? Select the TWO that apply. A f < g B f > g C g < f D g > f