giannaxbriellee giannaxbriellee
  • 17-06-2021
  • Mathematics
contestada

if 4 candies cost 25 cents, how much does it cost t buy 20 candies?

Respuesta :

xavierlynch25 xavierlynch25
  • 17-06-2021

Answer:

5.00

Step-by-step explanation:

answer

Answer Link
darinayankova27 darinayankova27
  • 17-06-2021

Answer: it would cost 5$

Step-by-step explanation:

20 candies multiplied by 0.25$

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the equation? 2 x squared plus 4 equals 20 Choose all answers that are correct. a. − 2 square root of 2 b. − 2 square root of 8 c. 2
julius caesar is an important figure in roaman history because he
There are 3 boys and 2 girls in the Grape family. Mr. Grape bought 3 1/2 pounds of candy to divide equally among them. How much candy did each child get?
Select the sentence which is correctly punctuated. a. He has a 150-pack-year smoking history. b. He has a 150 pack year smoking history. I answered B
A hexagonal prism has _________ lateral faces. a. 8 b. 7 c. 6 d. 2
When are scientific ideas modified? a. When a new scientist becomes more famous b. When there is a change in politics c. When a new, better idea is developed
If a 10-pound sack of potatoes costs $6.55, how much would 1 pound cost? Round your answer to the nearest cent.
Margarita / menos / ser / Julieta y Mateo / que / alto
Categorize the following analogy: Hump is to camel as shell is to snail. a. object and location b. part to whole c. performer and action d. object and funct
Solution for 3/8 + 16/24 =