lolhihelpme
lolhihelpme lolhihelpme
  • 18-07-2021
  • Mathematics
contestada

can somebody pls help me!?!?!

can somebody pls help me class=

Respuesta :

Amani125 Amani125
  • 18-07-2021

Answer:

Orange juice

Step-by-step explanation:

The unit rate is the cost for one unit (e.g. per jug). All other options display the cost for more than one unit (e.g. 3 bags; 10 pages; 2 dozen)

Answer Link
mehowmesibese
mehowmesibese mehowmesibese
  • 18-07-2021
Second one it says per and then gives a singular item as a unit
Answer Link

Otras preguntas

I really need help with this please help
What’s the perimeter of the square in inches
Saliant feautures of mongolian history
A mechanic ground 6 valves in 25 minutes. At that rate,how long will it take to grind 45 valves of the same kind?​
personajes principales de “Aura o las Violetas”
Which of the following is a true statement about the limitation on business interest deductions? This limitation is not imposed on businesses with average annua
Help me answer the following question.​
The ideological type favoring higher levels of economic regulation and lower levels of personal choice regulation is __________.LibertarianismLiberalismPopulism
(6,-1) and y = – 1/3x+ 1 y = 3x + [?]
what’s the answer choice?