7thgradelol
7thgradelol
19-07-2021
Mathematics
contestada
i need help asap, tysm! :)
Respuesta :
mistressofdark
mistressofdark
19-07-2021
Cost of 14 songs = $9.38
So, cost of 1 song
= $9.38/14
= $0.67
So, each sing costs $0.67.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 18+ )
Otras preguntas
where is the graph decreasing.
There are 16 ounces in 1 pound which expression gives the number of ounces in p pounds? A) 16 + p B) 16 - p C) 16p D) p divided by 16
how is the relationship between people of color and white people represented back in the days?
Dna double helices are soluble in water but insoluble in alcohol. How do these physical properties reflect the chemical structure of the dna molecule?.
1. A piece of Granite rock has a mass of 15.5 g and a volume of 6.01 cm3. What is the density?
One serving of peanuts has about 166.000 calories. Convert this to Joules. [answer: 695,000 J] please show me the work! thank youu!
Senior management at jmj manufacturing accept that there are differences and similarities between host country and home country personnel and practices and beli
Omg please help and hurry with this one . Giving brainliest to anybody that can help and give the correct answer.
Orville is thinking of a number. The product of the number and 39 is 156. Find Orville's number. 46
How does Masha’s original research question meet the requirements of a good research question? Check all that apply.