jes91676 jes91676
  • 17-08-2021
  • Mathematics
contestada

Write a function rulle

Write a function rulle class=

Respuesta :

Dan2008
Dan2008 Dan2008
  • 17-08-2021

Hey, there! Based on the table from the picture, every hour increased is $6 increased for the cost of the rental.

First hour: $10

Second hour: $16

Third hour: $22

Fourth hour: $28

So, final answer is:

+1 hour=+$6.

Anyways, I hope this helps! Enjoy your day! Take care!

Answer Link

Otras preguntas

What is the standard from of 1.46e-6
Empirical formula of a compound composed of 32.1 g potassium (k) and 6.57 g oxygen (o)?
A triangle has an angle that measures 115°. The other two angles are in a ratio of 3:10. What are the measures of those two angles?
A yogurt shop allows its customers to add, for no charge, 3 toppings to any yogurt purchased. If the store has 15 possible toppings, how many different 3-toppin
The total temperature change over 3 days in gritty city was -6 celsuis What was the average temperature change each day?
Which statement best describes Georgia’s first government as a royal colony? A.The government had a bicameral legislature representing Georgia’s eight parishe
An example of a market failure is a. When there is an increase in gasoline demand and a shortage develops. b. A firm is dumping toxic waste that is making peopl
Why is the holy trinity important to Christians
write 56 1/4% as a fraction is simplest form
Find the sum of 5x^2y and (2xy^2+x^2y