marufahassan2020 marufahassan2020
  • 19-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the answer plz answer this one

What is the answer plz answer this one class=

Respuesta :

antrny13
antrny13 antrny13
  • 19-08-2021

Answer:

it would be the 1st option or in other words the one on the top left

Answer Link

Otras preguntas

what is 4/625 to the 2nd power?
How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
I am trying to figure out how to convert the repeating decimal of 4.54 into a fraction. Can you please help me?
a theater can sell 600tickets for each performance. for one performance, 80% of the tickets were sold. for another performance, 91% of the tickets were sold. wh
Cala stacked some blocks to make the figure below . How many blocks ore in Cala's figure
The quotient of a number y and 22?
What is the rate and unit rate for 420 miles in 7 hours
What explains the extraordinary loyalty that voters showed to their political parties in this period?
g is proportional to the square of t. If t=2 and g=64, find g when t=3.5.
if (x-1)/(x)=20 then x=