zoeyou27 zoeyou27
  • 19-08-2021
  • Mathematics
contestada

2.1.PS-8
Question Help
A package of 4 pairs of insulated gloves costs $29.16. What is the unit price of the pairs of gloves?

Respuesta :

jwvon3 jwvon3
  • 19-08-2021

Answer:

7.29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which equation has solution x = -3? A) 2x -7 = -1 B) 3x + 8 = 1 C) 1/2x + 8 = 10 D) 1/2(2x -6) = -6
which of the following phrases best describes the human karyotype?
Explain two types of divisions that existed in europe during the cold war.
What is. The value of the underlined digit ? Write the number 49
list three staple goods you or your household buy on a regular basis
solve 400 = 8b + y for y
use the clues below to fill in the words in the puzzle: To squeeze a gas into a smaller space
the sixth amendment to the U.S. constitution protects the rights to what?
What do the first nine amendments of the bill of rights protect? a. personal property b. division of powers c. electoral practices d. individual right
Which is the most accurate list of mercantilism rules?