layanzoubeidi50 layanzoubeidi50
  • 20-08-2021
  • Mathematics
contestada

an 8 yard of roll of strung costs 3.12 what is the unit price

Respuesta :

aayu0302
aayu0302 aayu0302
  • 20-08-2021

Answer:

2.56

Step-by-step explanation:

unit price = 8/3.12

                = 2.56

Answer Link

Otras preguntas

WILL RATE BRAINLIST TO ANYONE WHO ANSWERS WITH A EXPLANATIOn
HELP SOMEONE ASAP WILL MARK BRAINLIEST!!! PLEASE HELP!!
Which of the following best describes the meaning of fugitive
PLEASE MATH HELP 20 points PLEASE!!!!
WILL RATE BRAINLIST TO ANYONE WHO ANSWERS WITH A EXPLANATIOn
HMU IF YOU CAN HELP/ DO ALL MY LANGUAGE ARTS HW BY TOMORROW AND ILL PAY YOU
PLEASE IS URGENT! "An object is decelerating. Suggest the resultant force acting on the object".
During 2016, Chun's Book Store paid $485,000 for land and built a store in Cleveland. Prior to construction, the city of Cleveland charged Chun's $1, 400 for a
what is the product 0.285 times 10E2
Your solution should for this assignment should consist of five (5)files:============================================== FuelGauge.h (class specification file)Fu