Seudónimo Seudónimo
  • 17-12-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of cheese is $0.41 per ounce, Harry buys 11 ounces of the cheese.
How much money does Harry spend on the cheese?

Respuesta :

MadisonArmstrong
MadisonArmstrong MadisonArmstrong
  • 17-12-2016
He spends $4.51 because $0.41 * 11 oz. = $4.51
Answer Link
Аноним Аноним
  • 17-12-2016
He spends a total of $4.51
Answer Link

Otras preguntas

where was the first nixon- kennedy debate shown
A manufacturer claims it's cleanser works twice as fast as any other. Could just be performed to support the claim? Explain.
What is the restoring force of a spring with a spring constant of 4a and a stretched displacement of 3b?
Does exposure to classical music (through instrument lessons or concert attendance) improve children's scholastic performance? In a study, researchers measured
how do chemists know that an oxygen molecule have unpaired electrons?
A(n)_____ provides information about the way different sources should be cited.
An office building casts a 90 foot shadow. At the same time of day, a 5 foot woman standing near the building casts an 8 foot shadow. What is the approximate he
PLEASE HELP!!!!!what type of cell is a stomach cell 1 prokaryotic 2 eukaryotic plant 3 excretory 4 eukaryotic animal
Kim burns 85 calories per hour hiking. Identify the independent and the dependent variables of this situation.
–9x + 10y = –9 whats that in slope intercept form