Seudónimo Seudónimo
  • 18-12-2016
  • Mathematics
contestada

Maria bought 1 2/5 pounds of lunch meat for $3.36. How much would 2 3/4 pounds of lunch meat cost? Enter your answer in the box.

Respuesta :

charstar
charstar charstar
  • 18-12-2016
1 2/5 : 3.36
1 : 3.36÷1 2/5
1: 2.4
2 3/4 : 2.4*2 3/4
2 3/4 : 6.60
$6.60

Hope this helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2019

Answer:

$6.60

blah blahhhh blahbvurwbkjbsdkjvb (I needed 20 characters)  :)


Answer Link

Otras preguntas

help me, please...............
Can someone please help me I don’t understand
ill give brainliest to who ever answer first correctly
A candle is 6 inches tall and burns 1/2 inch per hour
what determines ad rates.
Help!!!! What are the unknown angles?
Because private business is involved in certain aspects of our economy, it is a modified version of free enterprise. True False
Which of the following accurately describes the Kurds living in Iraq? O They speak only Arabic. O They worship only Christianity. O They are tolerant of other r
What do scientists use to answer scientific questions?A. A scientific guidebook B. The scientific method C. A scientific lawD. The atomic theory ​
need help solving..........