mphaphathebrian mphaphathebrian
  • 19-09-2021
  • Mathematics
contestada

mzwandile's grandmother intends to spend R575 on loaves of bread per month calculate how many loaves she will get if one loaf costs R11,50​

Respuesta :

aleezajan07
aleezajan07 aleezajan07
  • 19-09-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

hope it helps :)

Answer Link

Otras preguntas

What types of stress are present at divergent plate boundaries? extension compression both a and b
Last and only one !!!! ((:
What is presented in the octave of an Italian, or Petrarchan, sonnet? A. a comparison B. an invocation C. a problem D. a solution
Please help me! Thank you
How much does it cost to fix an odometer?
What is the major difference between an attraction and entertainment? a. An attraction offers retail services. b. An attraction always requires a paid admission
A classic piagetian test of formal reasoning is the
If 3/4 of a ton of sand covers 2/5 of a playground, how many tons of sand are required to cover the entire playground
Math help please? <3
Which describes the goal of world Bank loans?a eliminate povertyb provide emergency reliefc punish an offending government d reduce production costs