lameash66 lameash66
  • 19-09-2021
  • Mathematics
contestada

Who can help me on this? HELP NEEDED

Who can help me on this HELP NEEDED class=

Respuesta :

angeraha
angeraha angeraha
  • 19-09-2021

ANSWER: 184 minutes

EXPLANATION:

1. We first subtract the $3 fee from the total cost (because it doesn't count towards the cost per minute).

[tex]23.24 - 3 = 20.24[/tex]

2. We then divide $20.24 by $0.11 to get the minutes.

[tex]\frac{20.24}{0.11} = 184[/tex]

Therefore, Bob was riding on the scooter for 184 minutes.

Answer Link
7ky2c28544
7ky2c28544 7ky2c28544
  • 19-04-2022

Answer:

184

Step-by-step explanation:

why cause i did this before and i got it correct sorry if im late o(TヘTo)

Answer Link

Otras preguntas

A bakery offers a sale price of $2.70 for 4 muffins. What is the price per dozen
Find f(-3) if f(x) = x?
An emergency may result in everyone having to leave a particular neighborhood. This is referred to as: Evacuación Transportation Relocation Shelter-out-of-place
1) State whether each of the following is a statement or is not a statement and explain why. If it is a statement, give its truth value. a) Drink more water. b)
A company that uses the accrual method of accounting started the fiscal year with assets of $600,000 and liabilities of $400,000. During the fiscal year, the co
Graph and write the solution: Y= x - 4 Y= 1/3x - 2
Can someone please answer all these questions?
Graph the solution set 2(x-y)>6-y
How do I solve for x with an exponent... like what is x2=4
A line passes through (5, -2) with a slope of ¼. Write the equation in slope-intercept form.