naynaluquin0410
naynaluquin0410
20-09-2021
Mathematics
contestada
Unit rate per orange
Respuesta :
Аноним
Аноним
21-09-2021
Answer:
0.4
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
find the square root of 0.81 a. 0.9 b. 9 c. 81 d. 0.09
What is the best estimate for the product of 289 and seven
If 5^5x-2 = (5^x)^2, then x =
What is a sentence outline?
Amy bought 0.4 kg of tomatoes for $4.00. What is the cost in dollars per kg of tomatoes?
reason in the number 772 is the value of the 7 in the tens place 10 times greater than the value of the 7 in the hundreds place ? explain why or why not
In "A Cub Pilot," why does the author say that the Mississippi is "fickle"?
Give an example of an addition problem in which you would and would not group the addends differently to add
Which could an anthropologist learn by studying an archaeological site where many animal bones were found? a. the location of a battlefield b. a place where peo
what common cutural heritage do china,japan,and korea share?