tanybgbda3ih4un tanybgbda3ih4un
  • 20-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tabitha bought peppers that cost $0.79 per pounds. she paid $3.95 for the peppers. how many pounds of peppers did she buy? show your work

Respuesta :

MissPhiladelphia
MissPhiladelphia MissPhiladelphia
  • 23-12-2016
For the answer to the question above, it is 0.79 divided by 3.95 is 5 so she bought 5lbs. So the answer to the question above is 5.
I hope my answer helped you in your problem. Feel free to ask. Have a nice day!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a result of interaction of particles from the sun and Earth's magnetic field? HELP WILL MARK BRAINLIEST!
I have been trying to figure this out no luck.​
State of the Union reviews the national business and economic conditions 2. Economic discusses programs and policies supported by president; makes recommenda
Three numbers have a median of 7, a range of 7 and a total of 16. Give the three numbers.
The denominator of a fraction in its simplest form is greater than the numerator by 3. If 7 is added to the numerator, and 5 added to the denominator, then the
Please help me.... (45 points!!!)
In the following sentence, what is the main clause? I generally prefer chocolate ice cream, but vanilla, ice cream with chocolate sauce is just as good A. I gen
What is 5+7? I literally will give the highest amount of points
Given: Circumscribed polygon ELPJ K, U, V, S -points of tangency EK=2, LU=4, PV=1, JS=2 Find: Perimeter of ELPJ
What was the initial value of Luna’s savings help plz