ale8leonortiz
ale8leonortiz ale8leonortiz
  • 21-12-2016
  • Mathematics
contestada

graham spent a total of 7.25 on 8 oranges and a packet os strawberries if a packet of strawberries cost 2.85 how much did each orange cost

Respuesta :

jessicaS6
jessicaS6 jessicaS6
  • 21-12-2016
$7.25-$2.85= $4.40
$4.40/8= $0.55
Each orange costs $0.55
Answer Link

Otras preguntas

How can you distinguish between a main verb and a verb phrase with a participle in a sentence?
A sample of gaseous neon atoms at atmospheric pressure and 0 °c contains 2.69 * 1022 atoms per liter. the atomic radius of neon is 69 pm. what fraction of the s
Emily bought a pair of headphones on sale if they usually cost 36 dollars and 80 cents, and Emily purchase them at fourty percent off, how much did she pay
what is 2x+y=-1 in slope-intercept form? Please add the steps too
How much money does Lupe now have in her checking account?
Diana and Joby wrote the following proofs to prove that vertical angles are congruent. Who is correct? Diana's Proof Statement Justification∠1 + ∠2 = 180° Defin
Which of the following terms is defined as a point of view based on personal believes or preferences rather than on scientific evidence
The number of meters in a kilometer
identify all of the central angles. please help me asap. i have to have this done soon! :( thann you so much!​
which of the following is a complex sentence​