3781213 3781213
  • 17-10-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost per pound of flour? Explain your reasoning.

Respuesta :

madisonc252
madisonc252 madisonc252
  • 17-10-2021

Answer:

44 cents

Step-by-step explanation:

costs for milling, packaging, transporting, and retailing also affect what consumers pay for flour at grocery stores

Answer Link

Otras preguntas

Should the U.S. have colonies? Explain your answer in at least two sentences.
Hi guys I need help with this question. Here are the first 2 terms of a linear sequence; 9 3/4 10.8, what is the next term
Stan is speeding in a silver sedan at 77 m/s when he suddenly sees a stopped police car 90 m in front of him. He immediately applies the brakes and slows to 38
the skills and attitude that was developed during the learning process are______________because_______________​
please help. its really important
True or False? To achieve his "Final Solution," Hitler turned to a growing network of concentration camps as a more systematic way to commit genocide. Question
WILL GIVE BRAINLIEST! PLEASE PLEASE HELP What is the value of x in this triangle? Enter your answer as a decimal in the box. Round only your final answer to th
It took Daniela 3/4 of an hour to do her mouth and work it took her 4/5 of an hour to do the English homework how much more time do Daniela spend on her English
Does the wife of bath advocate for gender equality? HELP ASAP!!!!
Convert 3.95 to a simplified fraction​