daysidelgadosalguero daysidelgadosalguero
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

zasha spent $6 on packages of gum. How many more packages of gum that cost $1.20 each can she buy if she has a $20 bill?

Respuesta :

faith5082
faith5082 faith5082
  • 18-10-2021
press this icon; if this helps please mark me as the brainiest and please hit the thank you they are very appreciated!
Ver imagen faith5082
Answer Link

Otras preguntas

Read another excerpt from colleens’s research-based essay on trends in education. What is the best way for Colleen to revise the paragraph to effectively use tr
I need to know this quick
6. What text feature gives the definitions of important vocabulary words? -Captions -Index -Glossary -None of the above
Which of the following statements is FALSE? a After the Galveston Hurricane of 1900 the city built a 17-foot sea wall to protect Galveston from future hurricane
According to the passage, what are the goals of the program? Check all that apply.
Which point represents the center of the circle shown below?
Question in photo. I’m confused what to do
Adding concentratedsulfuric acid to sugarWhat reaction is this? ​
Which statement is correct? A. Light, in a vacuum, travels at the same speed even if the light source is moving. B. Light given off from a moving source will tr
With which statement would the author of the passage MOST LIKELY agree? A) It is best not to go underground during a severe storm. B) Alabama is not a good plac