Elexis4023 Elexis4023
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, Peaches cost $2.60 per pound. Grace bought 2.3 pounds of peach how much did grace spend on peachES

Respuesta :

ella5327 ella5327
  • 18-10-2021

Answer: $5.98

Step-by-step explanation:

$2.60 times 2.3= $5.98

Answer Link

Otras preguntas

The probability that Gavyn wins in a raffle is given by the expression p. Write down an expression for the probability that Gavyn does not win.
what does mean of ben? sentence with ben .
Based on the Venn Diagram at the right, determine:
I need help with this question but no one is helping me! Can someone please help me​
Adding quadratics with blocks
your pet hamster sits on a record player that has constant angular speed . if the hamster moves to a point twice as far from the center, then its linear speed
You are an apprentice plumber for Pointer Plumbing. You are earning an annual salary of $21,060. You are married and claim 3 allowances. What amount in withheld
how long will it take $600 to earn $72 at the rate of 0.03 percent annual?​
Help me pls it would be nice thank youuuuu
Salmon often jump waterfalls to reach their breeding grounds. Starting downstream, 2.51 m away from a waterfall 0.471 m in height, at what minimum speed must a