crazyforart
crazyforart crazyforart
  • 18-10-2021
  • Mathematics
contestada

Hi I need help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hi I need help class=

Respuesta :

miguelmorell26
miguelmorell26 miguelmorell26
  • 18-10-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

4 avocados is 6 dollars. if u buy 2 avocados u will spend only 4 dollars

Answer Link
bunbun42803
bunbun42803 bunbun42803
  • 18-10-2021

Answer:

well if 4 is for $6 then i would assume that 2 is for $4 bc there is a 2 number difference with the other one.

Step-by-step explanation:

hopes this helps

Answer Link

Otras preguntas

A livestock pen is built in the shape of a rectangle that is twice as long as it is wide. The perimeter is 48 feet. If the material used to build the pen is $1.
what is the slope and y-intercept for y=7/3x+5
In some of these sentences one word has been spelt wrongly. Underline the word and write its correct spelling in the space provided.1. The dairy near our house
What is the charge of the nucleus of an oxygen atom? 0 –2 +8 +16
Subtract 3x^2 - 2x + 1 from 5x^2 + 3x -7
What are the major divisions of heart
A livestock pen is built in the shape of a rectangle that is twice as long as it is wide. The perimeter is 48 feet. If the material used to build the pen is $1.
what does 'don't hold your breath' mean?
if a storm windows has an area of 315 square inches, what are the dimensions if the window is 6 inches higher than it is wide (w x h)
One of the of sulfur is represented as sulfur-35 or S- 35. What does the number 35 signify?