contestada

If 1 pair of socks cost $2.50 and 2 pairs of socks cost $5, how much do 4 pairs of socks cost? Plot this relationship as a point in the coordinate plane, with price as the Y variable. (6th grade math, FRECKLE)

Respuesta :

Answer:

you don't want the guy who you can tell him that he's just trying not like. Joke likeeee thissss. okay!!!

Answer:

$2.50 × 4 = $10

so $10 is equal to 4 pairs of socks.