cottoncat688
cottoncat688 cottoncat688
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

Karla is making fresh grape jelly. She buys 18.7 pounds of grapes.

Estimate the total cost. $2.78(18.7)

Karla will spend about___on grapes.
1. $19
2. $36
3. $40
4. $60

Respuesta :

raine0000 raine0000
  • 20-10-2021
The answer is #4. About $60
Answer Link
schroyer5858
schroyer5858 schroyer5858
  • 20-10-2021

Answer:

60

Step-by-step explanation:

read answer from list below this question

Answer Link

Otras preguntas

ประเทศไทยอยู่ในทวีปไหน​
How would you do this
what are the 6 benefits of teamworking?​
shawty like a melody in mah head
What does this number apply to??
What was the penalty for not complying with the streetcar law in 1902?
Which of the following is true about the order of operations? 1. Multiplication comes before division. 2. Addition and subtraction are done from left to right.
what is 5 2/6 = ? it’s due tomorrow! i need help w this.
The ratio of lemon sweets to strawberry sweets in a tub is 5:3 there are 120 lemon sweets in the tub how many strawberry sweets are in the tub ?
Ally sold 18 boxes of Girl Scout cookies this was 20% the number of boxes that Kayla sold. How many boxes did Kayla sell