4007137
4007137 4007137
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated costs ​$24.76. What is the unit price of the pairs of ​?

Respuesta :

x111flowers
x111flowers x111flowers
  • 20-10-2021
24.76 / 4 = 6.19

It will cost $6.19
Answer Link

Otras preguntas

maria feels beleguered on tge first day of school. Does her facial expression show confidence or panic? why?
Carbon atoms are able to A.give off electrons to form negative carbon ions B.bond with other carbon atoms to form long chains C.gain four extra electro
What is a typical theme in gothic writing?
How soon after romeo and juliet met did they marry?
How did the fourteen points seek to change the world?
Graphic design used to be known as ________ art.
People with anorexia nervosa are often treated in a hospital because _____. a. they have generalized anxiety b. their self esteem is low c. they have a chemical
1.Which coordinates are not of the vertices of the feasible region for the system of inequalities? y < 4 x < 5 x + y > 6 Select one: a. (0,6) b. (5,1)
Ammonia (nh3) involves an unequal sharing of electrons between nitrogen and three hydrogen atoms. what type of bonding does ammonia have?
Does running increase your energy level and stamina