WillieMcmichael42 WillieMcmichael42
  • 20-10-2021
  • Mathematics
contestada

3. Kayla bought 3 pounds of peachee for
$1.49 per pound. How much did she pay for
the peaches?

Respuesta :

164449
164449 164449
  • 20-10-2021

Answer:

$4.47

Step-by-step explanation:

If one pound is $1.49 then you would multiply it by 3 ro get how much 3 pounds would be.

$1.49 x 3 = $4.47

Hope this was helpful =D

If it was, maybe I could be brainiest?

No pressure! :)

Answer Link

Otras preguntas

how much bigger is a 1 1/4 inches button then a 5/8 inch botton
why did the exodusters leave the south
what inertger is equivalant to 9 3/2
a well-worded thesis statement is both ___________ and __________
what is 340 decreased by 35%?
Can someone help me right now plz
Whats the size of a short bond paper in microsoft word?
When our bodies get warmed up, _____________ increases to the muscles that need it.
cual es el sinonimo de estas palabras : (proceder,intrincado,barullo,fulgor) pls ayudedme no puedo investigar
An is a testable explanation for an observation