7040317
7040317 7040317
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Paying $38.50 for 12 pounds of apples

Respuesta :

carolinez carolinez
  • 21-10-2021
Each pound of apples is $3.21
Answer Link
phonesessense phonesessense
  • 21-10-2021

Answer:

If you pay $38.50 for 12 pounds of apples it costs $3.20833333333 per pound.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the values of the 4s in 244
Cala stacked some blocks to make the figure below . How many blocks ore in Cala's figure
How to write 3.17 In word form?
Cala stacked some blocks to make the figure below . How many blocks ore in Cala's figure
Each side of an equilateral triangle measures 9cm. Find the height, h, of the triangle.
What is the rate and unit rate for 420 miles in 7 hours
How do you multiply positive and negative integers?
The sum of three consecutive even number is 156 what is the smallest of the three number?
if (x-1)/(x)=20 then x=
Explain Roosevelt's distinction between "civilized" and "uncivilized" nations. How did sea power fit into his vision?