lalalalalashhhhh
lalalalalashhhhh lalalalalashhhhh
  • 16-11-2021
  • Mathematics
contestada

Find the cost per roll if a bag of five lunch rolls is $2.50.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2021

My friends the answer is:

If 1 lunch =$2.50

2 lunches = $5.00 (2.50x2)

3 lunches =$7.50

4 lunches =$10.00

5 lunches= $12.50

Just add $2.50

Answer Link

Otras preguntas

A square on a large calendar has an area of 4,220 square millimeters. Between which two integers is the length of one side of the square?Its between 64 and 65 m
what factors multiply to -1 but add to 1
the term heliocentrism refers to which belief
A new strain of rice was developed to be resistant to popular weed killers. What could be a negative outcome from the production of this new rice variety? A.
Which of the following was a result of the Dawes Act? A. American society came to accept Native Americans. B. Centralized power held by tribes was strengthened
What reason did the American colonists have for protesting the tea tax? A) Americans did not want to pay taxes for anything. B)Americans wanted to buy tea grown
momentum of a 800kg object traveling at 20m/s
name three arthropod head appendages and state their functions
cabinet members are responsible for ?
What is 23i(45 +8i) to the power of five