qqywnvq2rq qqywnvq2rq
  • 17-11-2021
  • Mathematics
contestada

A line passes through the point (4,7) and has a slope of 3/2

Respuesta :

gmaica98 gmaica98
  • 17-11-2021
When converted to a household measurement, 9 kilograms is approximately equal to a) 9000 grams. b) 9000 ounces. 19.8 ounces. d) 19.8 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Need help..............
The volume of the cone
How to simplify and Evaluate this question? And the answer afterwards
Six pounds of grapefruit costs $3.00 5 pounds of apple costs $2.65. What is the cost per pound for each fruit.
world history during world war 1 america became concerned forthe safety of its ships, the concern started because germany announce it would
Which of the following is not considered a "cost" of extending credit to customers?
What trait do autobiography and memoir have in common? O A. They both use the first-person point of view. O B . They both blend historical accuracy with fiction
what is the answer to 9+10 ?
Miguel y yo compraron unas botas nuevas what is the correct grammar for compraron
9. Assume that Cane expects to produce and sell 97,000 Alphas during the current year. A supplier has offered to manufacture and deliver 97,000 Alphas to Cane f