lalalalalashhhhh
lalalalalashhhhh lalalalalashhhhh
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of lunch rolls is 55cents each or $2.50 for the bag of five. How long does it take to save a dollar if bags are bought instead of buying a roll each day?

Respuesta :

rodymishmish
rodymishmish rodymishmish
  • 18-11-2021
I’m sorry, because I don’t know how to get it from
Answer Link

Otras preguntas

layers of rock near the surface are the oldest rocks ? true or false
Evaluate 25-28 pleasee answerrr
which element has the greatest density at stp? scandium, selenium, silicon, or sodium?
Who was a famous japanese painter, known for his virtuosity in landscape images?
Help me plz to explain the proverb " A wise man learns by others' harm , fools scarlecy by their own" THANKS!
Compare and contrast animals, plants, and cells in terms of energy.
NEED HELP ASAP!!!! please an thank you please take me step by step thanks
The volume of a drop of a certain liquid 0.000047 liter write the volume of the drop of liquid in scientific notation
How to find slope of tangent line at a given point?
____________ is the implicit meanings behind the language of a film or play select one: a. context b. subtext c. pretext d. none of the answers