lakaylawebb
lakaylawebb lakaylawebb
  • 18-11-2021
  • Social Studies
contestada

a7 pack of sponges cost $5.34. what is the unit price to the nearest cent?

Respuesta :

facar3534 facar3534
  • 18-11-2021

Answer:

72.6 cents or just 72 cents. Rounded it would be 73 cents

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are causes for stress?
You have been given the task of transporting 3,000 apples 1,000 miles from Appleland to Bananaville. Your truck can carry 1,000 apples at a time. Every time you
what makes a plant cell green
what does surfer diner and nager oh and Donner mean in French?
Which social group of the roman republic made up the majority of the population
Between which pair of numbers is the exact product of 379 and 8.
What are the names of the two major political parties today ?
What is the next three terms for 4,7/4,-1/2,-11/4,...
the storage area of a cell is called
state where you find the oldest permanently settled city in the  unitd states?