kaliahdontfred kaliahdontfred
  • 18-11-2021
  • Mathematics
contestada

A 10-oz box of pasta for $1.20 or a 12-oz box of pasta for $1.50

Respuesta :

sebastiannikkos sebastiannikkos
  • 18-11-2021

Answer:

hmm well if your cheap like Mr krabs you would go for the 1.20 but I go for 1.50

Answer Link

Otras preguntas

How did Sandra Day O'Conner apply the lesson she learned as a child to her position on the Supreme Court?
What is the solution to the equation? 2 x squared plus 4 equals 20 Choose all answers that are correct. a. − 2 square root of 2 b. − 2 square root of 8 c. 2
Which complex number has a distance of √17 from the origin on the complex plane? a. 2 + 15i b. 17 + i c. 20 - 3i d. 4 - i
when a reader does not understand a detail of a story the best approach for understanding is to
What is 21/8 as a mixed number? Please Help Quickly!!!!!!
A line has a slope of 3 and contains the point (−1, −8). Which equations represent the line? Choose all answers that are correct. a. −3x + y = −5 b. 3x + y =
evan has a cell phone plan that costs $30 per month and $0.25 per minute of phone use let y represent the monthly cost of cell phone service after x minutes of
A marble or small sphere, made of stone, is found to have a mass of 3.05g. To find its volume it is placed in a gradulated cylindar that originally contains 10.
What do you understand by the term "HISTORY"?
Some steps to rewrite the expression x3 - 16x + x2 - 16 as a product of three factors are shown below: Step 1: x3 - 16x + x2 - 16 Step 2: x3 + x2 - 16x - 16 Ste