illias9908
illias9908 illias9908
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

Nick has $7.00. Bagels cost $0.75 each, and a small container of cream cheese cost $1.29. How many bagels can Nick buy?

Respuesta :

dawgghg
dawgghg dawgghg
  • 16-12-2021

Answer:

He has 7$

0.75 for each bagel

1.29 for each cream cheese

5 con of cream

2 bags of bagels

Answer Link

Otras preguntas

When developing a mail merge, what are the three documents used to create the merge?
What do you think were the things that drove the Colonists to want to break from England? Can you see our founding ideals today?
What is the volume of this problem
is 100 a perfect cube?
PLZ HELP FAST WILL MARK BRAINLIESTTwo similar triangles are shown below: Which two sets of angles are corresponding angles? ∠a and ∠d; ∠b and ∠c ∠a and ∠c; ∠
10 POINTS FOR THE FIRST WRITE ANSWER PLEASE I NEED HELP What is the slope of the line? Enter your answer, in simplest form.
Which phrases describe organisms that formed index fossils? Check all that apply.
(6a^-4b^2)^-2 for the ^ it is an exponent,
In what time period did the age of absolute occur
a force of 250N is applied to an object that accelerates at a rate of 5 m/sec2 what is the mass of the object