Abella082610
Abella082610 Abella082610
  • 16-12-2021
  • Mathematics
contestada

You buy 3.7 pounds of trail mix. The mix costs ​$2.99 per pound. What is the total price for the trail​ mix?

Respuesta :

TheSavageBlitz TheSavageBlitz
  • 16-12-2021

Answer: $11.06

Step-by-step explanation: 3.7*2.99 = 11.063

Hopefully this helps, if its wrong lmk

Answer Link

Otras preguntas

What does the sentence "The night was growing longer, never-ending” suggest about the author’s viewpoint? He no longer cares about what happens to him. He belie
What of the following best describe XW
Identify m∠MNP. PLEASE HELP!!!!
Which list describe the aspects of health that should be in balance to archieve total wellness
A tank has a shape of a cone with a radius at the top of 2 m and a height of 5 m. The tank also has a 1 m spout at the top of the tank. The tank is filled with
Let F(x, y, z) = (5ex sin(y))i + (5ex cos(y))j + 7z2k. Evaluate the integral C F · ds, where c(t) = 8 t , t3, exp( t ) , 0 ≤ t ≤ 1. (Note that exp(u) = eu.)
An experimenter has prepared a drug dosage level that she claims will induce sleep for 80% of people suffering from insomnia. After examining the dosage, we fee
What surprises me,she said is not that con artist exist, but that enough people would have been both wealthy and gullible enough to think that they could but bu
I need help please. In the first paragraph, the word rival means: a. neighbor b. competitor c. customer d. manufacturer
When a number is added to 1/5 of itself, the result is 24. The equation that models this problem is n +1/5 n = 24. What is the value n? n = 18 n = 20 n = 214/5