shirleymccloud1234 shirleymccloud1234
  • 17-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cheerios 8.9 oz box cost $3.49 how much does it cost per oz

Respuesta :

faylilly
faylilly faylilly
  • 17-12-2021

Answer:

3.49/8.9

1 0z=$0.392

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Complete the following sentence 1.______waste of disposal reduces our garbage. 2.Wastes that are made up of________ materials need to be recycled
Pleaseee someone help me on this! Use "ROMIETTE AND JULIO" to provide examples of types of conflict MAN VS. MAN MAN VS. NATURE MAN VS. SOCIETY MAN VS. SELF plea
How were the Sisters of Charity funded?
Explain the freedoms given to African Americans through the 13th, 14th, and 15th Amendments
Which Louisiana economic industries are related to rice?
work together as a system to add support to the human body and help it move.
Read one of these first-hand accounts (Links to an external site.) of African Americans living under Jim Crow Laws or find another first-hand account online. De
Patty runs two times around a circular track that has a radius of 30 meters, ending up back where she started. Calculate the distance and displacement.
1-6 Please explain why you would’ve choose these if you picked these songs Answer ASAP I need help More then 1 person answer please
Find two numbers whose product is 10 times 3 = 30 and whose sum is 17.