Jina needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 24 spoons for $1.87. Brand B has a box of 42 spoons for $2.87.
Find the unit price for each brand. Then state which brand is the better buy based on the unit price.
Round your answers to the nearest cent.

Jina needs to buy plastic spoons Brand A has a box of 24 spoons for 187 Brand B has a box of 42 spoons for 287 Find the unit price for each brand Then state wh class=