kennedyeisenbaum
kennedyeisenbaum kennedyeisenbaum
  • 19-01-2022
  • Mathematics
contestada

How much would 7 apples cost if for every 4 apples cost $3.00

Respuesta :

ChristinaTina
ChristinaTina ChristinaTina
  • 20-01-2022

Answer:

$5.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who made up the top group of plato's ideal goverment
Which is a possible long-term effect of steroid use? A.increased likelihood of liver cancer B.increased risk of obesity C.development of osteoporosis in later l
a square wrestling mat has a perimeter of (12x - 32) feet. Write an expression in simplest form that represents the side length of mat.
Which of the following is a true statement about the state and federal amendment processes? A The process at the state level has more opportunity for direct
What does the atomic number tell us?
4times is as close to ten as you can get without going over
What did bacon believe was the purpose of the scientific method
In the table, hoe many cups of flour would you need to make 90 cookies? Graph the relationship below
Can the standard deviation be greater than the mean?
Which situation would MOST LIKELY be checked by other branches of the government?